VisionWebBulider 3.1

VisionWebBulider 3.1

Redakční systém VisionWebBuilder se koncem roku 2008 dočkal nového komfortnějšího kabátu a v roce 2009 postupně přibyly také nové funkce, které reagují na nejčastější požadavky klientů.


Aktuálně je k dispozici verze 3.1., která je automaticky požívána pro všechny nově realizované projekty.

Mezi nejvýraznější novinku patří možnost automatického generování sitemapy, kterou využívají při indexaci vyhledávače jako seznam.cz nebo Google. Správce stránek navíc může pomocí jednoduchého přepínače určit, které stránky se budou do mapy generovat a které ne.Další novinkou je, že VisionWebBuilder nabízí sám příklady pro tzv. rewrite, které se používají také v souvislosti s optimalizací SEO. Z bezpečnostích důvodů však musí být tyto příklady implementovány přes FTP.

Verze 3.1. umožňuje také automatické použití modulů fotogalerie, aktuality a download ve stránce. Sám správce si tak bez znalosti HTML dokáže založit novou stránku a do ní vložit fotogalerie, aktuality nebo soubory ke stažení.

Užitečnou drobností je také možnost zadání přesměrování. Jakoukoliv stránku tak může sám správce nasměrovat kamkoliv jinam do internetu nebo na jinou stránku projektu. Tato funkce najde uplatnění zejména pro přesměrování u stránek, které jsou jen součástí větvení a samy o sobě nemají žádný obsah. Dříve se muselo toto přesměrování řešit zásahem výrobce do PHP kódů.

Nová verze 3.1. je automaticky používána na každý nový projekt od 1/2009!

K dispozici je také internetový obchod postavený na verzi VisionWebBuilder 3.1.!

Vzhledem k velkým změnám není možný jednoduchý update stránek ze starších verzí 2 nebo 1. Z verze 3.0. lze updatovat.


07.04.2009

 

ARCHIV AKTUALIT